O skautech

Náš skautský oddíl je otevřen holkám i klukům všech věkových kategorií. Děti se schází pravidelně každý týden na družinových schůzkách, ale také na výpravách, závodech a dalších skautských akcích. V létě tradičně pořádáme skautský tábor a spolu s dalšími oddíly ze střediska Albrechtičky se zapojujeme do širšího skautského dění. Činnost našeho oddílu dlouhodobě podporuje město Studénka.

Historie oddílu:

Skautský oddíl ve Studénce byl založen v říjnu roku 1991. Vzniklo pět družinek, a to dvě dívčí (Bylinky, Hříbata) a tři chlapecké (Rysi, Dingo a Orli). K dispozici jsme dostali od p. Rudolfa Kopeckého dvě klubovny na staré faře, kde se dodnes pravidelně scházíme na družinových schůzkách či oddílových akcích a rozvíjíme děti v souladu se skautskými principy.

Jak se stát členem oddílu?

Možnost vstupu do oddílu je jednoduchá – přijďte se v době družinové schůzky podívat do skautské klubovny, která se nachází v budově „staré fary“ na adrese Družstevní, čp. 95 ve Studénce. Svou návštěvu můžete předem dohodnout s vedoucím družiny nebo oddílu.

Skauti Studénka jsou také na Facebooku: