O nás

Náš skautský oddíl je otevřen holkám i klukům již od předškolního věku. V současnosti máme pět družin, o které se starají zodpovědní rádci a vedoucí. Kontakty na ně najdete na stránce kontakt.

Časy družinových schůzek:

Pryskyřinky (holky 5-7 let): pátek od 16:00
Žabky (holky 8-10 let): pondělí od 16:00
Termiti (holky 11-15 let): pátek od 17:00
Orlíci (kluci 5-12 let): čtvrtek od 16:00
Knoflíková četa (kluci a holky 14-16 let): individuálně

Historie oddílu:

Skautský oddíl ve Studénce byl založen v říjnu roku 1991. Vzniklo pět družinek, a to dvě dívčí (Bylinky, Hříbata) a tři chlapecké (Rysi, Dingo a Orli). K dispozici jsme dostali od p. Rudolfa Kopeckého dvě klubovny na staré faře, kde se dodnes pravidelně scházíme na družinových schůzkách či oddílových akcích a rozvíjíme děti v souladu se skautskými principy.

Jak se stát členem oddílu?

Možnost vstupu do oddílu je jednoduchá – přijďte se v době družinové schůzky podívat do skautské klubovny, která se nachází v budově „staré fary“ na adrese Družstevní, čp. 95 ve Studénce. Svou návštěvu můžete předem dohodnout s vedoucím družiny, kontakty na ně najdete na stránce kontakt

Skauti Studénka jsou také na Facebooku: