Svatováclavský den

V úterý 28.9. na svátek sv. Václava proběhl tradiční závod trojic. Ráno na srazu to vypadalo ohroženě – kolem osmé začalo mrholit, pak přeháňky – zkrátka počasí nic moc. O to víc si zaslouží pochvalu účastníci, kteří se nepoddali. A nelitovali.
V devět proběhla slavnostní mše v kostele v Albrechtičkách a hned po ní se začalo u kluboven s registrací. Přihlásilo se celkem 14 družstev, z toho jedno dvoučlenné a tři v kategorii R (rodiče s dětmi). Ostatní družstva splňovala podmínky součtu věku do 34 let.
Asi půl hodiny nás zdrželo vládní nařízení pro akce nad 20 osob (kontrola „ne-covid“ + testy) – nemuseli jsme však nikoho vyřadit, výsledky byly negativní.
Startovalo se po 5 minutách a první hlídka se start. číslem 0 (nula) vyběhla 10:52. Postupně absolvovali stanoviště se střelbou z kuše, lovili rybičky, hráli v kostku, prošli kasínem, absolvovali „míčky a lavory“, přenášeli minu, jezdili na loďce po rybníku, házeli kroužky, museli plnit pásku, balancovadlo, míčky a frisbee, brodili se přes řeku… Za splněnou disciplínu získali písmenka, která bylo potřeba na čtrnáctém stanovišti doplnit do tajenky. A s ohledem na to, že všechna družstva tajenku vyluštila, je jasné, že byla buďto lehká, nebo byli všichni šikovní. Spíše za B.
Zkuste jenom jako – proběhli jste trasu, splnili všechny úkoly a dostali jste písmenka dole. Co vám vyjde, když je dosadíte do doplňovačky?

Po čtvrt na dvě – už za svitu sluníčka – doběhlo poslední družstvo, čímž bylo uzavřeno pořadí, a začalo vypisování diplomů. Pak šup na hřiště s cenami a nástup s vyhodnocením. Výsledkovou listinu najdete zde:

Na slavnostní ukončení zazněla zvučná famfára „Bum tárará, bum tárará…“
A spokojení závodníci obtěžkáni získanými cenami vyrazili domů.
Foto na odkazu z obrázku

Je dobře, že nás ani ranní počasí, ani dešťové předpovědi neodradili. Tak by to mělo u skautů být.

úterý 28.9. na svátek sv. Václava je v plánu tradiční závod trojic.

Sraz je v 8:15 u školy Fr. kard. Tomáška – pro ty, kteří chtějí jít na mši. Ostatní v 9:15 tamtéž.
Změna oproti jiným letům – je potřeba mít doklad k „ne-covidu“, tj.
– negativní výsledek testu AG/PCR ne starší 7 dní
– doklad o očkování nebo prodělání nemoci
– prohlášení ve stejném duchu.
Ve výjimečných případech je možnost absolvovat AG test i na místě

Užitečné vybavení – KOLO, na mši kroj, na závody oddílové tričko a sportovní obuv. Pláštěnku pro případ deště, nějakou svačinku a pitíčko. A kdo má, tak KPZ – může se hodit.
Pokud nemáte sestavenou trojici, nevadí – doplníme ji při registraci na místě.
Pro zájemce z řad rodičů – je možno soutěžit i mimo vyhlášenou kategorii, např. maminka, tatínek, dítě (i nemluvně) – akorát se musíte smířit s tím, že hlavní cenu nevyhrajete. Na pěkné umístění ale určitě dosáhnete.
Podmínkou účasti je přítomnost alespoň jednoho člena hlídky při registraci, tj. v 10:00, u klubovny v Albrechtičkách.

Pozvánka:

Plakátek: