Koledy u Jesliček

V neděli 26. prosince na svátek Svaté rodiny v 16:00 si mohli návštěvníci kostela sv. Bartoloměje ve Studénce spolu s místními skauty zazpívat koledy u Jesliček. Tentokrát byl Ježíšek opravidcký (i když už měl něco přes rok). Kromě toho je zde k vidění i Betlém v místním kostele po dobu vánoční vystavený. Vánoční výzdoba doplnila příjemnou i když mrazivou atmosféru.
Děti i velcí se snažili a tak snad nikdo nelitoval a každý – když už nezpíval, tak si některé koledy alespoň zabroukal.

A pokud máte chuť, můžete si koledy zopakovat z krátkého sestřihu.

Po koledování odehráli starší vlastní adaptaci Vánoční koledy, o Skrblíkovi, jeho účetním Bobovi, Jakobu Marleym, malém Tiny Timovi duchy minula, letoška a příštích Vánoc. Duchové otevřeli Skrblíkovi oči a změnili jeho sobectví na štědrost. Pokud povídku neznáte, zde je:

Samozřejmě si ji můžete osvěžit i v jiném podání, k ale určitě Vánocům patří.

*******************************
V neděli 26. prosince na sv. Štěpána v 16:00
v kostele sv. Bartolomněje ve Studénce si můžete spolu se skauty zazpívat známé i méně známé koledy.
Akce proběhne v poněkud komornější atmosféře, než bývalo zvykem.

Po společném koledování mají naši členové připraveno malé divadelní představení – kdo tedy nebude spěchat domů, je srdečně vítán.
Současně prosíme návštěvníky, aby respektovali aktuálně platná nařízení vlády pro „bohoslužby a podobná náboženská shromáždění“ (bez příznaků, 1,5 metrové rozestupy – kromě členů jedné domácnosti, po dobu pobytu v interiéru ochranu dýchacích cest).
Pozn:
Účinkující prosíme o dochvilnost, sraz členů oddílu je již v 15:00.

Koltík