Podzimní přespávačka (+ listí)

Sváteční ráno dne 17.11. bylo ryze podzimní…

Zataženo, sychravo, každou chvíli schylujicí se k dešti. Hned bylo jasné, že docházka na přespávačku nebude trhat rekordy. K mému překvapení to ale bylo ještě horší, než jsem čekal. V 9.00 jsme v klubovně byli pouze tři (Stromek, Pírko a Zajíček). Po chvíli tuto hvězdnou trojici doplnil ještě Harry, který doslova přiletěl na hrábích mezi nohama (nejspíš inspirován svým jmenovcem). Nebylo nač zahálet, a tak jsme se vydali na první dnešní úkol – pohrabat listí v okolí klubovny. Jak jsme ale v zápětí zjistili, většina práce už byla provedena ve čtvrtek. Před kostelem čisto a listí pod kaštanem pohrabali na schůzce Orlíci.

Vrhli jsme se tedy na zbylé části farní zahrady. Postupně přišli ještě další pomocníci – Světýlko a Víťa s Fialkou. Listí postupně mizelo z horní zahrady a chodníku u fary. Největší hromada však zbyla pod ořešákem. Na toto strategické místo se vrhla početná četa a brzy bylo pohrabáno. Na zahrádce totiž zbyly v zemi ukryté brambory, které jsme si museli vykopat, abychom dnes neumřeli hlady. Nakonec ještě došla teta Kája (jak sama řekla: „s křížkem po funuse“). Kolem jedenácté bylo hotovo a starší hrabači se vydali domů.

Aspoň více jídla zbyde pro nás (🌲⚡🪶🐇). Uvařili jsme si teplý čaj a vrhli se na přípravu oběda (brambor s vajíčkem). Celé odpoledne jsme potom strávili více či méně improvizovanými hrami ve čtyřech, poznáváním plžů a jinými zajímavými aktivitami. Večer jsme se shodli, že bude nejlepší nápad v klubovně nepřespávat, domluvili jsme se s rodiči a doprovodili ty menší z nás domů. V 7 tedy bylo po všem. Doufám, že příští rok se sejdem ve větším počtu a uskuteční se i tajemná cesta…

Celé tři fotky najdete zde

Stromek

Již příští pátek 17. listopadu (stát. svátek) v 9.00 proběhne v klubovně tradiční podzimní přespávačka. Ráno nás mimo jiné bude čekat pomoc s hrabáním listí v okolí klubovny. Na ohni si uvaříme chutný oběd, zahrajeme spoustu her, zahřeje nás teplý čaj. Večer bude probíhat v duchu ponuré podzimní atmosféry. Všechny nebojácné děti se ale nemají čeho bát (ani ty menší). Akci ukončíme před sobotním obědem (cca. 11.30). Budeme se těšit, ostatní důležité informace v pozvánce